Esport City Tour - O projektu

Co je to Esport City Tour?

Připravili jsme pro Vás nový projekt pod názvem Esport City Tour, zkráceně ECT. Cílem projektu je přinést esport zase o něco blíže k Vám, tedy uspořádat celkem 8 kvalifikační turnajů v různých městech v naší republice. V rámci prvního ročníku vše proběhne v ONLINE prostředí, ale pro roky následující se bude přecházet do OFFLINE  podoby.

Celá liga se bude odehrávat ve hře League of Legends a bude se skládat ze tří fází. Na konci toho vše zůstane jen jeden absolutní vítěz a Mistr měst.

 

I.FÁZE - Kvalifikační část

Odehraje se celkem 8 kvalifikačních turnajů. Vítěz z každé kvalifikace postupuje do II. Fáze, kde bude reprezentovat svůj tým a zároveň město, ve kterém dokázal v kvalifikačním turnaji zvítězit.

II.FÁZE - Základní skupiny

Do této fáze se dostane celkem 8 týmů, které budou náhodně rozlosovány do dvou základních skupin po 4 týmech. Ve skupinách svedou týmy souboje každý s každým ve formátu Bo2. Podle toho jak si povedou budou sbírat body a na konci se udělá finální umístění, kde z každé skupiny postupují první dva týmy.

II.FÁZE - Playoff

Do této fáze se dostanou 4 nejlepší týmy ze základních skupin. Zde se bude hrát Single elimination pavouk. ONLINE se odehraje pouze SEMIFINÁLE ve formátu Bo3, dva nejlepší týmy, které se dostanou do FINÁLE se pak kvalifikují do GRANDFINÁLE, které se odehraje v Ostravě na herním veletrhu OVAGAMES v termínu 30. října 2022. Více o GRANDFINÁLE najdete zde.

 

PRIZEPOOL

V průběhu celé této ligy, která se bude odehrávat ve hře League of Legends rozdáme PRIZEPOOL přes 30 000Kč, kde 10 000Kč bude finanční částka.

 

Kde se bude hrát?

ONLINE virtuální zástávku v rámci kvalifikačních turnajů uděláme celkem v 8 městech. Které to budou?